המתאבקים סקירה

המתאבקים סקירה

"המתאבקים" או בשמו היותר טוב THE IRON CLAW הוא סרט ביוגרפי שמבוסס על סיפורם האמיתי של והטרגדי של משפחת המתאבקים ואן אריק.

פריץ ואן אריק מטקסס היה מתאבק בשנות ה-60, שזכה להצלחה יחסית אבל לא הגיע לליגות הגדולות. הוא הביא 6 ילדים לעולם והחליט שהם הולכים להגשים את החלום שלו. בהתחלה זה נראה סרט מעורר השראה - אבל לאט לאט מבינים שהיחסים לא בריאים. הילדים זוכים לדירוגים - את מי האבא הכי אוהב נכון להיום, בהתאם לכישורי ההיאבקות שלו. ומשם זה רק מדרדר.

פריץ דוחף את הילדים שלו לקצה - ומוכן להקריב את הילדים שלו על מנת שהם יגשימו חלום שהוא בכלל לא שלהם.

הסרט יודע לגעת בנקודות הנכונות. משחק, בימוי, וקצב מעולים מכל הבחינות. נהנתי מכל רגע. חשוב לציין שלא צריך ידע בעולם ההיאבקות כדי להבין את הסרט. בסוף מדובר בדרמה שנוגעת בלב, ובשביל זה רק צריך קצת רגש.

ספוילרים החל מכאן

בסיפור האמיתי והטראגי של משפחת ואן אריק היו 6 אחים, שהאב דחף אותם בכל מחיר, על מנת להגשים את חלומו - להיות מתאבק מהשורה הראשונה. סיבת הקיום של כל אחד מהם היא לשרת מטרה זו. מה היה המחיר? מתוך 6 אחים רק אחד נשאר בחיים.

האחים הם ג'ק, דיוויד, מייק, כריס, קרי, וקווין.

בתור צופה הייתי מופתע איך משפחה יפה של ספורטאים פשוט נעלמת לאט לאט.


מה קרה לכל הילדים?

האח הבכור ג'ק מת בגיל 6 כתוצאה מתאונה.

דייויד הצתרף לשאר האחים בשנות ה-80 והתאבק בשביל הארגון NWA. הוא מת ממנת יתר בסיבוב הופעות ביפן - הוא היה בן 25.

האח מייק לא הביע עניין בהיאבקות ורצה דווקא להיות מוזיקאי. כמובן שפריץ לא קיבל את זה, וגם הוא נדחף לתוך המקצוע בכוח. בזמן סיבוב הופעות בישראל מייק נפצע בכתף - זה הוביל לסיבוכים, ואף הוא היה מאושפז בבית חולים ללא הכרה. לאחר הניתוח החוזק הפיזי ומצב הנפשי של מייק הושפע לרעה. הוא לא יכל להיות כמו האחים שלו ולהתאבק יותר. מייק התאבד ע"י מנת יתר של תרופות הרגעה - הוא היה בן 23.

כריס, שלא מופיע בסרט בגלל צורך "בלחסוך זמן" לפי הבמאי שון דורקין, לא קיבל את הנתונים הפיזים כמו שאר האחים שלו - שרובם חזקים ועומדים על מטר תשעים בממוצע. כריס לעומת זאת היה נמוך וסבל מאסטמה. אולי אתם חושבים שאחרי 3 בנים שהלכו לעולמם, שמתוכם 2 מתו בגלל דחיפה מוגזמת להתאבק, האב יגיד בוא נעצור פה. אבל לא. עקב קריירה לא מוצלחת כמו שאר האחים ודיכאון עקב המוות של מייק, כריס ירה בעצמו ומת בגיל 21.

קרי היה ספורטאי מיצטיין ונתוניו היו 188cm ו115kg. בגלל בעיות פוליטיות בין ארה"ב ורוסיה, לא יצא לאולימפיאדה ובמקום זה הוא נכנס לתחום ההתאבקות כמו שאר האחים. הוא הצליח להגיע לאליפות NWA, כשניצח את ריק פלייר. הקהל אהב אותו והקריירה שלו הייתה יחסית מוצלחת. ב1986 לקרי הייתה תאונת אופנוע והוא איבד את כף רגל ימין. הוא המשיך להתאבק עם נעליים שהסתירו את הפציעה, אך הוא היה על המון משכבי כאבים. ב1993, קצת לפני היומהולדת ה33 שלו, קרי התאבד כשירה בעצמו והצתרף לשאר האחים.

קווין עד היום הוא האח היחיד שנשאר בחיים.

משפחת Von Erich

מסקנות מהסרט

אם האבא לא היה דוחף את הילדים לקריירת התאבקות בכוח, כמעט בטוח שכולם היו עוד בחיים. למשפחה שלנו יש השפעה עצומה על החיים שלנו ואיך הם יראו. חשוב שנכבד את הדעות של המשפחה, אבל נזכור שלכל אחד יש הדרך שלו לעבור. אנחנו צריכים לעסוק במה שאנחנו באמת אוהבים ומעניין אותנו, ללא קשר עד כמה מישהו מהמשפחה אוהב את הבחירה שלנו או לא. לא חסר סיפורים על הורים שהרסו לילד את החיים שלו, בין אם זה קריירה או זוגיות. רק אנחנו מכירים את עצמנו באמת ויודעים מה טוב לנו. התא המשפחתי יכול ליצור אשליה של ביטחון כי אנחנו מקבלים אישור מהמשפחה. תכבדו את הדעה של המשפחה, אבל תקבלו החלטות על החיים שלכם לבד. כי בסוף החיים האלה הם שלכם, ולא של אף אחד אחר.

שיר מהסרט - Tom Sawyer by Rush

השיר היה השיר כניסה של האחים וון אריק במציאות וגם בסרט, שיר מעולה למי שלא מכיר 🎵